Dziś jest środa, 01 kwietnia 2020 r. Do konca roku szkolnego pozostalo145 dni .
Pedagog
Strona główna Zadania pedagoga Aktualności Dla uczniaDla rodzicaDla nauczyciela Ważne adresy

Krzeszowice.pl Nasza-klasa.plNasza szkoła w NKKlasztor w Czernej

Sposoby na przemoc

.        Spróbuj ignorować to, co mówią sprawcy, udawaj, że Cie to wcale nie obchodzi. Nie pokazuj, że jesteś smutny lub zły. Twoje zdenerwowanie sprawia im satysfakcje.

.        Jeśli Ci ktoś dokucza, najlepiej odejdź, nie przejmuj się co o Tobie myślą.

.        Powiedz krótko i stanowczo, że nie zgadzasz się na takie traktowanie.

.        Spróbuj być dowcipny, poczucie humoru jest często najlepszą "bronią" na agresję. Jeśli potrafisz się śmiać w takiej sytuacji, sprawcy wiedzą, że się niczym nie przejmujesz.

.        Powiedz o tym swojemu przyjacielowi, wychowawcy bądź pedagogowi. Będziesz czuł się o wiele lepiej, gdy podzielisz się tym zmartwieniem

PAMIĘTAJ!!!!!

Informowanie dorosłych nie jest żadnym donoszeniem na kolegów, ale szukaniem pomocy!!!!!!!!!!!!!

Nie jesteś skarżypytą, ale walczysz o bezpieczeństwo w szkole!!!!!!!!!!!!

Zachęcam do zasięgnięcia informacji na stronie : www.przemocwszkole.org.pl