Dziś jest środa, 19 lutego 2020 r. Do konca roku szkolnego pozostalo187 dni

Lekcja historii
16 grudnia dla uczniów klas IV - VI był dniem wyjątkowym. W godzinach rannych wspólnie śpiewali kolędy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, bowiem byli gośćmi Wicemarszałka Województwa Małopolskiego p. Łukasza Smółki. Następnie uczniowie wzięli udział w głosowaniu, podczas którego wybierali fotele do małopolskich pociągów. Oddawali głosy na fotele, które w przyszłości będą służyć mieszkańcom Małopolski w nowych pociągach. Miłą niespodzianką była też wizyta na hejnalicy Mariackiej. Mozolna wędrówka po kolejnych stopniach warta była wysiłku, bowiem widok z góry zapierał dech. Zejść było o wiele łatwiej, tym bardziej, że to nie był koniec atrakcji w tym dniu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po rynku, rynku na którym odbywają się Krakowskie Targi Świąteczne.
Trudno było się oprzeć smakołykom prezentujących się na kramach. Po krótkim odpoczynku uczniowie przeszli do muzeum Archeologicznego, by podczas zajęć posłuchać fascynującej opowieści o starożytnym Egipcie. poznać dawne wierzenia, oraz spojrzeć na mumię.

Informacja dla rodziców oddziału przedszkolnego i klasy "0"
Szanowni Rodzice,

1)dnia 20.12.br. o godzinie 9:00 odbędą się warsztaty dotyczące zdobienia pierniczków, o godzinie 11:00 wraz z młodszą grupą przedszkolaków, klasa "0" uda się do kina w Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej na świąteczny film. Powrót do szkoły o godz.13:00.

2)dnia 9.01.2020 odbędą się warsztaty plastyczne. Koszt 15 zł. Bardzo proszę o drobne pieniądze

3)dnia 6.01.2020r. "Święto Trzech Króli" odbędą się jasełka przygotowane przez uczniów z naszej szkoły. Nasze dzieci będą śpiewać pastorałkę. Ze względów organizacyjnych dziewczynki nie będą tańczyć tańca diabełków. Bardzo proszę o przybycie i ubranie dzieci w strój galowy, tzn. biała bluzka i czarne lub granatowe spodnie, spódniczka, białe rajtuzki.

4) dnia 21.01.2020r. o godz. 15:30 odbędzie się przedstawienie jasełkowe dla BABCI I DZIADKA. Przedstawienie to będzie we współpracy z klasą I i II. Bardzo proszę chętnych rodziców o pomoc
w organizacji tej uroczystości dla naszych dziadków.

Szanowni Rodzice,
dyrektor placówki, na Państwa prośbę, może zaplanować, zajęcia opiekuńcze dla Państwa dzieci w okresie przerwy świątecznej (23,24,27,30,31.12.2019 oraz 2.01.2020 i 3.01.2020 r.).
W związku z powyższym proszę aby Ci z Państwa, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie zgłosili ten fakt wychowawcom klas w terminie do środy 18 grudnia do godziny 15.00

Zapraszamy serdecznie do śledzenia szkolengo instagrama - spczerna
:-)

<< 3 z 65 >>