Dziś jest czwartek, 21 listopada 2019 r. Do konca roku szkolnego pozostalo277 dni

Komunikat nr 2/2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej
z dnia 28.10.2019 r.

w sprawie jakości wody pochodzącej z ujęcia wody położonego na terenie Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej

Woda dla odbiorców zaopatrywanych z ujęcia stanowiącego źródło wody do spożycia dla Szkoły Podstawowej w Czernej Czerna 274, 32-065 Krzeszowice jest warunkowo zdatna do spoźycia przez ludzi. Wodę tę należy spożywać tylko po przegotowaniu. Wody nie należy używać do mycia surowych warzyw i owoców przeznaczonych do bezpośredniej konsumpcji. Woda może być wykorzystywana do utrzymania higieny osobistej, spłukiwania toalet oraz innych celów.

W związku z tym przygotowywanie i wydawanie posiłków w stołówce szkolnej w Szkole Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej zostanie przywrócone od wtorku tj. 29.10.2019r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej W Czernej
Marzena Banaczyk - Niemiec

KOMUNIKAT
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej informuje, że w dniach 25.10.2019r., 26.10.2019r. i 27.10.2019r., z powodu planowanych prac na sieci wodociągowej zlokalizowanej na terenie szkoły, nastąpi czasowa przerwa w dostawie wody. W dniu 25.10.2019r. przerwa w dostawie wody nastąpi od godz. 15:00.

KOMUNIKAT !!!s
Komunikat nr 1/2019
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej z dnia 18.10.2019r. w sprawie jakości wody pochodzącej z ujęcia woda położonego na terenie Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej

„Woda z ujęcia Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej podawana dla konsumentów z miejscowości Czerna jest niezdatna do spożycia przez ludzi”

Dotyczy konsumentów z miejscowości Czerna zaopatrywanych w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi z ujęcia Szkoły Podstawowej w Czernej.
Dyrektor informuje, iż w związku ze stwierdzonym skażeniem wody bakteriami grupy Coli, dostarczanej z ujęcia na terenie Szkoły Podstawowej w Czernej wydano decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia przez ludzi.
Do zakażenia bakteriami grupy Coli dochodzi po wypiciu przez konsumenta skażonej wody, co prowadzi do wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych.
W związku z powyższym:
1. Woda nie może być spożywana ani używana do przygotowania posiłków.
2. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych.
3. Woda nie nadaje się do mycia zębów, przemywania otwartych zranień.
4. Woda nie może być wykorzystywana do kąpieli.
Wodę można używać tylko do celów sanitarnych, tj. spłukiwanie toalet.
W związku z tym wstrzymane jest przygotowywanie i wydawanie posiłków w stołówce szkolnej w Szkole Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej.
Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie przydatności wody do spożycia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej
Marzena Banaczyk- Niemiec

Tetrzyk dla dzieci i młodzieży
W dniu dzisiejszym tj. 16.10.2019 zawitał do naszej szkoły teatrzyk dla dzieci i młodzieży " EDEN" z interaktywnym przedstawieniem pt. " Opowieść o dobrym człowieku ".
Razem z aktorami uczniowie klasy drugiej, pierwszej, klasy "0" oraz oddziału przedszkolnego szukali odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i co to znaczy bezinteresowność.
Barwne kostium, rekwizyty oraz bogata scenografia przeniosły naszych uczniów do starożytnej Jerozolimy. Humorystyczne dialogi zagwarantowały pełne zaangażowanie widowni i wspaniałą zabawę.

<< 2 z 64 >>