Dziś jest środa, 26 lutego 2020 r. Do konca roku szkolnego pozostalo180 dni

KONKURS - WIALKA LIGA CZYTELNIKÓW
Konkurs skierowany jest m.in. do uczniów szkół podstawowych oraz ich rodzin.
Regulamin konkursu, opis jego przebiegu oraz inne ważne informacje są dostępne pod zakładką KONKURS na stronie: http://wielka-liga.pl/o-konkursie/
Formularze zgłoszeniowe wypełnione przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci można składać w bibliotece szkolnej w godzinach jej otwarcia, lub u wychowawców klas.
Została ustalona lista 20 lektur konkursowych, po 10 w dwóch kategoriach wiekowych.
Tytuły książek konkursowych w klasach I-IV
1. Jak Wojtek został strażakiem Cz. Janczarski
2. Nie płacz koziołku S. Michałkow
3. Pilot i ja A. Bahdaj
4. Dziecię elfów H. Ch. Andersen
5. Wiersze J. Tuwim
6. Detektyw Pozytywka G. Kasdepke
7. Kubuś Puchatek. A. A. Milne
8. Królewna R. Jędrzejewska-Wróbel
9. Gdzie jesteś cukierku W. Cichoń
10. Wiersze wybrane. J. Brzechwa
Tytuły książek konkursowych w klasach V-VII
1. Mikołajek J.J. Sempei R. Goscinny
2. Za niebieskimi drzwiami M. Szczygielski
3. Ronja, córka zbójnika A. Lindgren
4. Akademia Pana Kleksa J. Brzechwa
5. Chłopcy z Placu Broni F. Molnar
6. Mały Książe Antoine de Saint-Exupery
7. Magiczne Drzewo. Olbrzym A. Maleszka
8. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi R. Kosik
9. Kajko i Kokosz. Szkoła latania J. Christa
10. Quo vadis H. Sienkiewicz
Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Jolanta Święszek we współpracy z p. Agnieszką Zawieruchą, p. Edytą Godyń i p. Marią Nowak.
Gorąco zachęcamy do udziału w „Wielkiej Lidze Czytelników” uczniów naszej szkoły.
Uwaga !!! Etap pierwszy do 13 marca 2020 r. Zdobywanie sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów do książek konkursowych.

Wyjątkowi goście
16 stycznia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie cyrkowym. W naszej szkole gościł cyrk Szok. Artyści występ rozpoczęli pokazem akrobatycznym. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił na scenie. Pełni zapału, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co niejednokrotnie wzbudzało ogólną radość kolegów. Nie zabrakło pokazu z wężem. Najodważniejsi mogli poczuć ciężar zwierzęcia na swoich rękach. To było fantastyczne przedstawienie i wspaniała zabawa!

Spotkanie opłatkowe
Już stało się tradycją, że 6 stycznia mieszkańcy Czernej spotykają się, by wspólnie kolędować.
W OSP Czerna zostały zaprezentowane jasełka przygotowane przez uczniów. Wszyscy swoją energią i duchem porwali zebranych do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło również opłatka, którym przybyli mogli się podzielić przy wspólnym stole. Spotkanie w Święto Trzech Króli w Czernej jest imprezą cykliczną, która na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza imprez kulturalnych naszej gminy.

<< 2 z 65 >>