Filmik nagrany przez uczniów pt. " Fair play" -

Spotkanie ze sportowcem

W naszej szkole odbyło się spotkanie ze sportowcem – znanym sportowcemshihanem Pawłem Pajdakiem. Mistrz karate przekonywał dzieci do czynnego wypoczynku, do uprawiania jakiegokolwiek sport, bowiem wg gościa tonajlepszy czas by zaszczepić w sobie potrzebę ruchu na całe życie. Następnie p.Paweł Pajdak opowiedział uczniom o dyscyplinie, której jest trenerem. Powiedział, że karate to nie tylko trening. Ludzie ćwiczą, bo chcą poprawić swoją kondycję, na treningach poznają się i zawierają przyjaźnie Odpowiedział na każde pytanie, które nurtowało najmłodszych.
Następnie przeprowadził godzinny trening. Spotkanie odbyło się w holu szkoły i przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Przygotowywanie plakatu oraz hasła promującego uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole.

Dzieci bardzo chętnie i z wielką ochotą przystąpiły do wykonywania plakatów, wymyślania hasełpromujących uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego. Powstało wiele prac.

Zorganizowanie wystawy szkolnej rodzinnych zdjęć pt. „Moja rodzina w ruchu” lub „Moje najpiękniejsze wakacje”

Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę szkolną prac plastycznych i zdjęć pt. Moje najpiękniejsze wakacje. Młodzież zaprezentowała na gazetkach klasowych swoje najlepsze chwile spędzone w czasie wakacji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, rysując nowe miejsca, które chcieliby zobaczyć.

Dzień sportu.

Uczniowie  przystąpili do rywalizacji w ramach tegorocznego Dnia Sportu Szkoły. Zawody rozgrywane były w różnych konkurencjach.  Konkurencją dla najmłodszych klas były wyścigi w rzędach. Starsze klasy rywalizowały w turnieju tenisa stołowego oddzielnie dla dziewczyn i chłopców. Również każde dziecko mogło wziąć udział w konkurencjach indywidualnych takich jak, rzuty do kosza, skok w dal, czy skoki na skakance. Najlepsi uczniowie z danej dyscypliny zostali nagrodzeni dyplomami oraz aplauzem innych uczniom.

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 29.03.2016 w szkole odbyły się warsztaty żywieniowe dla uczniów klas O – II i IV-VI przeprowadzone dietetyka.
Głównym celem zajęć było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu teoretycznych i praktycznych umiejętności planowania racjonalnego żywienia, przygotowywania posiłków zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi, przekazanie informacji o zagrożeniach wynikających ze złego odżywiania się. Dzieci czynnie brały udział w zajęciach. Dowiedziały się o piramidzie żywieniowej, zdrowych proporcjach składników odżywczych w posiłkach. W trakcie zajęć dzieci wraz ze Strachem na wróble wędrowały przez fabryki produkujące żywność. Bohater filmu przekonywał odbiorców, że warto odżywiać się zdrowo.

Konkurs sportowych talentów

21 marca odbył się konkurs sportowych talentów. Nim rozpoczęły się pokazy p. Daniel przeprowadził  rozgrzewkę, a po niej uczniowie  przystąpili  do zawodów.
Na scenie wystąpili uczniowie wszystkich klas, pokazy talentów były indywidualne i zespołowe. Oglądaliśmy układy gimnastyczne, tańce, pokaz umiejętności piłkarskich , siatkarskich, koszykarskich, w których wzięły udział uczniowie klas I - VI.
Uczniowie z radością zaprezentowali się przed społecznością  naszej szkoły, a jury bardzo trafnie i pozytywnie komentowało prezentowane sportowe  talenty.
Występujący uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali się do udziału w szkolnym pokazie talentów.

Bieg na orientację

Dnia 8 października 2015 roku został zorganizowany bieg na orientację dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie zostali podzieleni na 3 osobowe drużyny. Każda z drużyn dostała mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Przy każdym punkcie kontrolnym stał nauczyciel, który czuwał nad bezpieczeństwem dzieci oraz prawidłowym rozwiązywaniem zagadek i zadań. Bieg został tak zaplanowany, aby uczniowie w sposób bezpieczny pokonali trasę wśród łąk i pól uprawnych. Teren wokół szkoły jest górzysty, otoczony lasem. Uczniowie sami decydowali w jaki sposób pokonają trasę, gdyż było kilka dróg, którymi w sposób bezpieczny można było dotrzeć do mety.

Konkurs wiedzy o sporcie

Dnia 9 listopada 2015 roku uczniowie klas IV – VI brali udział w Konkursie Wiedzy o Sporcie. Drużyny trzyosobowe rywalizowały ze sobą w dwóch etapach. W pierwszym etapie zostały wyłonione cztery drużyny, które walczyły w dalszym etapie o tytuł mistrza. Każda z drużyn losowała pytanie, po czym miała 30 sekund, aby przygotować odpowiedź i następnie udzielić odpowiedzi. Dzieci bardzo chętnie rywalizują ze sobą , posiadają dużą wiedzę, którą pogłębiają przygotowując się do rywalizacji z innymi.

I miejsce Julia Godyń, Kacper Grela, Jarosław Ciastoń

Fotoreportaż znajduje się w fotogalerii