Dziś jest sobota, 24 października 2020 r. Od rozpoczecia wakacji mine3o 60 dni

WIELKIE  BRAWA!!!

dla  uczestników konkursu "Wielka Liga Czytelników" za wspaniałe plakaty, które systematycznie nadchodzą.

Dziękujemy rodzicom, za zaangażowanie w propagowaniu czytelnictwa oraz w zdobywaniu sprawności czytelniczych przez Wasze pociechy.

Czekamy na kolejne plakaty, z których zostanie wykonana wspaniała wystawa, po powrocie do szkoły.

KONKURS  TRWA NAGRODY CZEKAJĄ !!!

BIBLIOTEKA  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  CZERNEJ

ZAPRASZA  DO  KONTYNUOWANA   CZYTELNICTWA  W  RAMACH

WIELKIEJ  LIGI  CZYTELNICZEJ

W związku z tym,  że nie ma fizycznej możliwości  skorzystania ze zbiorów naszej biblioteki szkolnej, myślę że coś ciekawego znajdziecie w domowych biblioteczkach lub w sieci internetowej np. w formacie pdf.

Szczególnie  serdecznie zapraszam Was do uważnego przeczytania tytułów książek wybranych do testów kwalifikacyjnych Wielkiej Ligii Czytelniczej.

Podaję tytuły:

kl. I-IV
„Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłości!” - Magdalena Zarębska

kl. V-VIII
„Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” - Hanna Ożogowska

Ponadto, bardzo proszę zalogować się na stronie Wielkiej Ligii Czytelniczej  i sprawdzić, które pozycje książkowe zaliczyliście, a które nie. W górnym pasku zawarty jest tytuł książki.

W przypadku niezaliczenia danej lektury proszę o wykonanie plakatu dotyczącego tej książki.

Następnie jeśli to jest możliwe proszę wykonać zdjęcie plakatu, podać jakiego dotyczy tytułu oraz od kogo pochodzi i przesłać SMS na nr tel: 58409560.

Jeżeli nie wiecie co jeszcze macie zaliczyć, proszę o kontakt.

Ja wówczas wprowadzę do systemu jako zadanie zaliczone.

Konkurs trwa!!! Kiedy i w jaki sposób odbędzie się test kwalifikacyjny do etapu powiatowego zostaniecie poinformowani. Na obecną chwilę proponuję uważne czytanie książek konkursowych.

Szanowni Uczestnicy! Już dziś podaj tytuły książek obowiązujące w III etapie, czyli w Mistrzostwach Powiatu.

kl. I-IV
Dominik Wieczorkiewicz: „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, wyd. Skrzat, rok 2019

kl. V-VIII
Antonina Kasprzak: „Wiłka - smocza dziewczynka”, wyd. BIS, rok. 2018 r

W tym nadzwyczajnym czasie życzę Wam dużo zdrowie, ale także pogody ducha. Nadrobienia zaległości czytelniczych, dostępnych chwilowo we własnym zakresie.

Wszystkiego dobrego! Czekam na wasze plakaty!

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Święszek.