Dziś jest wtorek, 21 maja 2019 r. Do konca roku szkolnego pozostalo95 dni

Projekt edukacyjny

Dokument bez tytułu W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystapiła do projektu " ROZWIŃ SKRZYDLA" - wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwijanie pasji szansą na lepszą przyszłość .
W ramach tego projektu  w naszej szkole odbywaja się trzy rodzaje  zajęć:
  " Rozwijające uzdolnienia matematyczno - przyrodnicze " ,
 " Specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu "
 " Logopedyczne"
Projekt skierowany jest do uczniów klas młodszych od I do III.

"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" w Szkole Podstawowej w Czernej

Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" realizowany jest w naszej szkole od 2009r. Za nami już drugi etap projektu.

W związku z realizacją projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy funkcjonuje w szkole nowoczesna sala w formie Projektowego Ośrodka Zainteresowań.

Z projektu korzystają od półtora roku najmłodsi uczniowie, ich nauczyciele. "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" to przedsięwzięcie wprowadzające do szkoły elastyczny model edukacji - dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

W naszej szkole, która bierze udział w projekcie zostały zorganizowane "Ośrodki Zainteresowań", wyposażone w zestaw specjalnie dobranych środków dydaktycznych. One pozwalają podczas nauki i zabawy odkryć, a potem rozwijać indywidualne predyspozycje dziecka. Dużym plusem projektu jest zmniejszenie ryzyka niepowodzeń, co jest ważne szczególnie na początku jego szkolnych doświadczeń.

Projekt bazuje na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. To czy dziecko łatwiej odbiera świat przez muzykę, przyrodę czy też na przykład myślenie obrazami, ma olbrzymie znaczenie w przyswajaniu przez nie wiedzy. Dlatego odkrycie jego predyspozycji w pierwszych miesiącach w szkole jest tak ważne.

W tym roku szkolnym nasze pierwszaki przygotowują się do realizacji trzeciego, ostatniego etapu. Jego realizacja wypełni ideę edukacji, która zakłada: "uczyć się, aby wiedzieć; uczyć się, aby działać; uczyć się, aby wspólnie żyć; uczyć się, aby być". To, co my nazywamy nauką, dla dzieci jest fascynującą zabawą.

Zapraszamy i życzymy udanej nauki przez zabawę.

Powodzenia naszym pierwszakom życzy Marzena Banaczyk-Niemiec - dyrektor szkoły.