Dziś jest sobota, 24 października 2020 r. Od rozpoczecia wakacji mine3o 60 dni
Szkoła
Nasz patron Historia szkoły Budynki i pomieszczenia Fotogaleria Oferta szkoły Dyrekcja Dokumenty Swietlica proponuje Pomoc pedagogiczna Biblioteka proponuje BIP Nauczyciele Sukcesy sportowe i inne Jadłospis Statut Rekrutacja Projekt edukacyjny Dziennik elektroniczny Przedszkole Pliki do pobrania przedszkole Pedagog Świetlica Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 Biblioteka Pliki do pobrania Kontakt
 
Czas ucieka!Dbaj o minuty, a godziny, dni i lata
same o siebie zadbają.
Bo sztuka życia, to mądre wykorzystanie czasu.

 
 
Ciekawe strony
Urzšd Miejski
Regulamin

 

Pogoda


 


 

Projekt edukacyjny
 


Dokument bez tytułu W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu " Innowacyjna Edykacja w Gminie Krzeszowice"
W ramach tego projektu w szkole realizowane były następujące zajęcia
- rozwijające " Programowanie" " Matematyka", " Przyroda" , " Geografia "
- Specyficzne trudności w nauce matematyki
Projekt skierowany był do uczniów klas 3-8

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystapiła do projektu " ROZWIŃ SKRZYDLA" - wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwijanie pasji szansą na lepszą przyszłość .
W ramach tego projektu  w naszej szkole odbywaja się trzy rodzaje  zajęć:
  " Rozwijające uzdolnienia matematyczno - przyrodnicze " ,
 " Specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu "
 " Logopedyczne"
Projekt skierowany jest do uczniów klas młodszych od I do III.
"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" w Szkole Podstawowej w Czernej

Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" realizoway jest w naszej szkole od 2009r. Za nami już drugi etap projektu.

W związku z realizacją projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy funkcjonuje w szkole nowoczesna sala w formie Projektowego Ośrodka Zainteresowań.

Z projektu korzystają od półtora roku najmłodsi uczniowie, ich nauczyciele. "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" to przedsięwzięcie wprowadzające do szkoły elastyczny model edukacji - dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

 W naszej szkole, która bierze udział w projekcie zostały zorganizowane "Ośrodki Zainteresowań", wyposażone w zestaw specjalnie dobranych środków dydaktycznych. One pozwalają podczas nauki i zabawy odkryć, a potem rozwijać indywidualne predyspozycje dziecka. Dużym plusem projektu jest zmniejszenie ryzyka niepowodzeń, co jest ważne szczególnie na początku jego szkolnych doświadczeń.

Projekt bazuje na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. To czy dziecko łatwiej odbiera świat przez muzykę, przyrodę czy też na przykład myślenie obrazami, ma olbrzymie znaczenie w przyswajaniu przez nie wiedzy. Dlatego odkrycie jego predyspozycji w pierwszych miesiącach w szkole jest tak ważne.

W tym roku szkolnym nasze pierwszaki przygotowują się do realizacji trzeciego, ostatniego etapu. Jego realizacja wypełni ideę edukacji, która zakłada: "uczyć się, aby wiedzieć; uczyć się, aby działać; uczyć się, aby wspólnie żyć; uczyć się, aby być". To, co my nazywamy nauką, dla dzieci jest fascynującą zabawą.

Zapraszamy i życzymy udanej nauki przez zabawę.

Powodzenia naszym pierwszakom życzy Marzena Banaczyk-Niemiec - dyrektor szkoły.

 

 

Szkoła Podstawowa w Czernej
Czerna 274
32 - 063 Krzeszowice